21.04.2018 (sobota) godz. 17.00 – Foyer kina Forum

Wystawa „Odkrywamy klimaty Kolumbii” – wernisaż wystawy Ryszarda Sobolewskiego

dsc_42291

Kolumbia jest niezwykle różnorodnym krajem o bogatej kulturze, historii, krajobrazie i klimacie. Z powierzchnią niemal czterokrotnie większą niż Polska i ludnością o 1/4 większą niż ludność Polski i poprzez swoje szczególne umiejscowienie geograficzne, Kolumbia jest turystycznie miejscem bardzo pożądanym, choć z naszej perspektywy wciąż bardzo odległym. Do odwiedzenia tego kraju, poprzez swoje zdjęcia, zachęcać nas będzie podróżnik Ryszard Sobolewski, który od wielu lat jeździ do Ameryki Południowej na wielomiesięczne fotograficzne eskapady. Wyselekcjonował nam kilkaset zdjęć z ostatnich swoich pięciu wypadów do Kolumbii, na który pokazuje ludzi, miejsca i różnorodność klimatu, jaka panuje w Kolumbii.

„Będąc dzieckiem marzyłem, aby w dorosłym życiu zostać fotoreporterem, policjantem, dziennikarzem albo podróżnikiem. W zasadzie ziściły się moje wszystkie marzenia. Jestem jednocześnie policjantem, fotoreporterem, dziennikarzem, a niekiedy także podróżnikiem. Fascynujące mnie od dawien dawna kraje Ameryki Łacińskiej”, tak mówi o sobie Ryszard Sobolewski.

Znany z wielu wernisaży w Polsce, a w Białymstoku już po raz czwarty. Jego fotografie przedstawiające przyrodę, architekturę, kulturę, tradycję oraz przede wszystkim ludzkie emocje.

logo-embajada-en-polonia

Ambasada Republiki Kolumbii w Warszawie objęła honorowym patronatem wystawę i Dni Hiszpańskie w Białymstoku.

Wstęp bezpłatny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.