Krótkometrażowe filmy hiszpańskie są niczym tapas, czyli niewielkie, smakowite przekąski podawane do napojów w barach Hiszpanii. Mogą być serwowane na ciepło lub na zimno, mogą być prostymi smakołykami lub bardziej wyrafinowanymi daniami, można je jeść przy stoliku lub przy barze. Można je też spożywać przy filmach…

Zapraszamy na nietypowe śniadanie, podczas którego zobaczycie filmy wyselekcjonowane z Festival de cine de Huesca, a zarazem będziecie mieli okazję rozsmakować się w tapas o smaku pomidorów i oliwy z oliwek. Gwarantujemy wysoką jakość doznań godnych najwybredniejszych podniebień i zapewniamy, że hiszpańskie śniadanie filmowe to najlepszy sposób, aby dobrze zacząć dzień!

Program:
Eskiper, reż./dir. Pedro Collantes
Morir cada día, reż./dir. Aitor Echevarria
Birdboy, reż./dir. Alberto Vázquez, Pedro Rivero
En carne viva, reż./dir. Federico Esquerro
En plan romántico, reż./dir. Peris Romano
Koala, reż./dir. Daniel Remón

 

Gość pokazu: Josep Prim – czołowy dystrybutor krótkometrażowych filmów hiszpańskich na całym świecie (firma Marvin&wayne ma siedzibę w Barcelonie).

Dzień: 06.12.2014, godz.11:00, Miejsce: Gran Vía, ul. Lipowa 6, I piętro, wstęp wolny

Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbywa się w Białymstoku od 2006 roku. Podczas festiwalu, o nagrody w sześciu konkursach walczy kilkadziesiąt – wyselekcjonowanych spośród ponad tysiąca – filmów z całego świata. Są to konkursy: Okno na Wschód (filmy z Europy Środkowo-Wschodniej), Cały ten Świat (dzieła twórców z reszty świata), Amatorzy, Studenci i Niezależni (filmy z Polski) oraz Kids (filmy dla dzieci oceniane przez dzieci). Wśród startujących w konkursach filmowców przyznawanych jest kilkanaście nagród, w tym GRAND PRIX Festiwalu (2.000 euro), będąca szansą na światową dystrybucję filmu przez ShortsTV. Nagrody przyznaje międzynarodowe jury.

Odbywająca się zawsze w grudniu ŻUBROFFKA, to nie tylko pokazy konkursowe, ale także pokazy specjalne, prezentujące m.in. mniej znane kinematografie narodowe (np. karaibską, lapońską, czy australijską). W ramach festiwalu mają także miejsce warsztaty (filmowe, dziennikarskie, etc.), wystawy komiksu i fotografii, spotkania z twórcami, panele dyskusyjne oraz koncerty. Festiwal odwiedza duża liczba filmowców, muzyków, fotografów, widzów z Polski i świata – każda edycja impreza przyciąga średnio kilka tysięcy widzów.
Organizatorem imprezy jest Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”.
Więcej: www.zubroffka.pl