06.04.2019 (sobota) godz. 14.00 – Polowanie na street art – Gra uliczna z MSAP i Białystok Subiektywnie – Start spod Restauracji Kawelin

img_3019

Razem z przedstawicielami Madrid Street Art Project oraz Białystok Subiektywnie zapraszamy Was do udziału w grze miejskiej, podczas której dowiemy się całkiem sporo o Białymstoku i jego historii oraz spróbujemy zaprojektować mural.

Sztuka miejska, ze swoimi szczególnymi cechami, zaprasza do refleksji i stawiania pytań. W ostatnich latach sztuka miejska stała się bardzo silną i rosnącą na popularności formą ekspresji artystycznej. Do tego jest otwarta, publiczna i dostępna praktycznie dla każdego.

Uczestnicy ubrani w kostiumy, jak autentyczni artyści miejscy, szukający idealnej przestrzeni, spróbują zmierzyć się z miejską przestrzenią.

26618303776_a9cebeb1f6_k

Czym jest sztuka? Czym jest miasto? Z czego się składa? Kto tworzy sztukę? Dlaczego i dla kogo? Czym jest przestrzeń publiczna? W jaki sposób możemy z niej czerpać przyjemność? Czym jest sztuka miejska? Dlaczego jest tak związana z ludźmi? Co nam daje?

img_4361

MADRID STREET ART PROJECT

img_4580

Madrid Street Art Project (MSAP) to niezależne stowarzyszenie ludzi z siedzibą w Madrycie, które organizuje, tworzy i produkuje projekty oraz działania związane ze sztuką miejską w celu promocji, rozpowszechniania i wspierania sztuki w przestrzeni publicznej, a także jej twórców. MSAP została założona w październiku 2012 r. przez Guillermo de la Madrid i Dianę Prieto. MSAP rozwija swoją działalność zataczając coraz szersze kręgi zarówno na terenie Hiszpanii, jak i za granicą. W celu archiwizacji i utrwalenia wszelkich przejawów sztuki miejskiej, MSAP prowadzi dedykowane profile społecznościowe i stronę internetową, gdzie w sposób wyczerpujący dokumentowane i rozpowszechniane są działania artystów początkujących i tych bardziej uznanych, działających legalnie i tych anonimowych.
Celem MSAP jest przyczynianie się do tworzenia sztuki w przestrzeni publicznej, aby zachęcić mieszkańców do cieszenia się sztuką miejską i wspierania jej twórców.

Podczas Dni Hiszpańskich mieliśmy okazję dwukrotnie gościć przedstawicieli MSAP. W 2016 roku z doskonałą prezentację Guillermo de la Madrid oraz E1000, który zrealizował warsztaty street art z uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku oraz w 2017 roku przyjechała do nas Rocío Domínguez – odpowiedzialna w stowarzyszeniu za realizację projektów skierowanych do młodzieży. Podczas prezentacji zaprezentowane zostały w formie wizualnej działania różnych artystów na przestrzeni dekad, zmieniających przestrzeń publiczną, biorących udział w festiwalach oraz innych inicjatywach związanych ze sztuką uliczną w różnych częściach świata, nie wyłączając Polski.

26618304916_485c637d37_k

Wstęp bezpłatny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.