06.04.2019 (sobota) godz. 16.00 – Ratujemy świat z Vicente Ferrer – prezentacja – Elena Álvarez Díaz – Restauracja Kawelin – wstęp wolny

Podczas prezentacji Elena przybliży nam działalność hiszpańskiej Fundación Vicente Ferrer, która specjalizuje się w pomaganiu ludziom żyjącym w najbiedniejszych regionach Indii. Elena spędziła 7 miesięcy w Indiach w Anantapur pracując jako wolontariusz i angażując się w projekty fundacji. Podzieli się z nami swoimi wrażeniami o życiu w Anantapur, zwanym miastem nieskończoności i podróżach po Indiach z punktu widzenia hiszpanki.

img_2442

Fundación Vicente Ferrer – Transforma la sociedad en humanidad

Anantapur oznacza w języku hindi „miasto nieskończoności”, miejsce, w którym wykazano, że inny świat jest możliwy dzięki ludzkiej solidarności i przekształconemu społeczeństwu, które można znaleźć każdego dnia.

Fundacja Vicente Ferrer (FVF) jest zaangażowana w przekształcanie jednego z najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących obszarów Indii, w stanach Andhra Pradesh i Telangana i najbardziej narażonych społeczności i zagrożonych wykluczeniem, w tym Dalit, grupy plemienne i kasty upośledzone.

Fundacja jest organizacją społeczną opartą na filozofii działania. Dzięki swemu sposobowi myślenia i działania Vicente Ferrer był w stanie przekazać swoje zaangażowanie w eliminowanie nierówności i mobilizowanie sumień, jednocześnie angażując ludzi we własną zmianę.

Najlepszym dziedzictwem, jakie pozostawił nam Vicente Ferrer, jest pokazać nam, że bycie solidarnym oznacza pracę dla wspólnego dobra. Solidarność opiera się nie tylko na bezpośredniej pracy ze społecznościami zagrożonymi wykluczeniem, ale także w dużej mierze na świadomości społeczeństwa, tak aby zmiana ta była znacząca.

42465691_10156951685547313_6213849432769691648_n

Dni Hiszpańskie to niezmiennie podróż w nieznane, która potem często staje się inspiracją do zajęć w szkole i nie pozwala popaść w rutynę. W poszukiwaniu pomysłów na program najbardziej pomagają nam ludzie, którzy z nami pracują i spędzają wolny czas. Lubimy przekraczać granice i odkrywać świat, a zwłaszcza ten hiszpańskojęzyczny. Rozumiany na różne sposoby, te oczywiste, jak Hiszpania lub inny z 20 krajów, w których dogadamy się w naszym ulubionym języku hiszpańskim, ale też mniej oczywiste, jak doświadczenie hiszpanki z wolontariatu w hiszpańskiej organizacji pozarządowej działającej na terenie Indii oraz innych rozwijających się krajów. Ta hiszpanka jest lektorem języka hiszpańskiego w Gran Via w Białymstoku. Podróżuje, poznaje świat i chciałaby tym doświadczeniem podzielić się z nami podczas swojej prezentacji o swoim wolontariacie w Indiach w hiszpańskiej Fundacji Vicente Ferrer.

Wstęp wolny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.