22.04.2017 (sobota) godz. 16.00 Prezentacja twórczości Pablo Picasso – wstęp bezpłatny – BTL wejście główne.

Pablo Ruiz Picasso, a właściwie Pablo Diego José Francisco de Paula Juan Nepomuceno María de los Remedios Cipriano de la Santísima Trinidad Ruiz i Picasso to hiszpański malarz, rzeźbiarz, grafik i ceramik. Najwybitniejszy i najbardziej płodny twórca XX wieku. Znany na całym świecie ze swoich wspaniałych prac.

Urodzony 25 października 1881 r. w Maladze w Hiszpanii. I to właśnie tam zaczęła się jego fascynująca podróż przez niemal wszystkie możliwe rodzaje artystycznej aktywności. Zainteresowanie malarstwem odziedziczył po ojcu, który malował i wykładał w Szkole Sztuk Pięknych w Maladze. I już od najmłodszych lat Picasso zaczął tworzyć robiąc błyskawiczne postępy. Świetnie opanował warsztat malarski, genialnie operując nie tylko światłem i cieniem, ale oddając precyzyjnie najdrobniejsze detale. Kochał kobiety. Niektórzy mówią, że miał ich dziesiątki. Jaki wpływ miały na twórczość Picassa?

Warto zatrzymać się przy jego twórczości. Co go inspirowało i jak na twórczość mieli wpływ przyjaciele, rodzina, kobiety? A czy był w Polsce?

Joanna Sienkiewicz – kocha gotować, podróżować i sztukę. Zafascynowana twórczością Pablo Picasso wcieli się w jego rolę. Przeprowadzi nas przez etapy jego twórczości i życia, odtwarzając krok po kroku najważniejsze momenty dorobku artystycznego.

Wstęp bezpłatny.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.