25.04.2015 (sobota) godz. 13.30 – Fama

Dla wszystkich szukających nowych wyzwań i doświadczeń, którym muzyka w duszy gra, proponujemy warsztaty tańca flamenco z Askoa z Kraju Basków. Ten niezwykły mariaż północnej wytrwałości i południowej spontaniczności, znalazł swoje odzwierciedlenie na wielu scenach całej Hiszpanii. Dajcie się ponieść tej niezwykłej osobowości, która zaprosi Was w krótką, ale intensywną podróż do serca flamenco.

Askoa Etxebarrieta Lasheras (zobacz stronę www)

Askoa Etxebarrieta Lasheras, La Pulga, rozpoczęła naukę baletu w wieku czterech lat. Należała do pierwszej generacji studentów, którzy wzięli udział w zajęciach tanecznych w Escuela de Música Jesús Guridi, prowadzonej przez Carmelo Bernaola. Po studiach baletu klasycznego w Vitoria – Gasteiz, ukończyła kursy w Solange Leforta w Bilbao i w Madrycie w szkole Victor Ullate.
La Pulga odkryła flamenco dzięki ogromnej ilości warsztatów, które pozwoliły jej odnaleźć magicznego ducha tego tańca. Z rozpędu i wytrwałości, które zawsze ją charakteryzowały, przeniosła się do Granady, a następnie do Sewilli, gdzie postanowiła odnaleźć źródła flamenco, uczestnicząc w kursach flamenco prowadzonych przez znanych artystów (Isabel Bayon, Farruquito, Juana Amaya i innych).
Po ponad dziesięciu latach, Askoa, La PULGA, odnalazła swój własny, niepowtarzalny styl w technice i dźwięku, które stały się wyrazem tego niepowtarzalnego uczucia, jakim jest taniec.
Obecnie Askoa wciąż doskonali się w Madrycie i Sewilli, daje koncerty m.in. wraz z baskijskimi grupami Berriketan, Adabegi, La PULGA y Compañía. W Polsce zawita po raz pierwszy.

Bilety: Wstęp wolny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.