22.04.2017 (sobota) godz. 18.30 – Białostocki Teatr Lalek

Kiedy mówmy o hiszpańskiej sztuce ulicznej, przychodzą nam do głowy nazwiska artystów, którym udało się wykroczyć poza granice Półwyspu Iberyjskiego, i którzy dają poznać swoją pracę na całym świecie.

Streetart przeżywa obecnie boom na skalę światową. Ma niesamowity wpływ na stolice europejskie, takie jak Lizbona, Paryż, Berlin, czy Madryt. Reprezentanci Madrytu, w ramach działalności stowarzyszenia Madrid Street Art Project, zaangażowali się w promowanie, edukowanie i nadawanie odpowiedniej wagi sztuce ulicznej i jej twórcom, którzy realizują swoje projekty w przestrzeni publicznej. Wzajemne wsparcie i współpraca opiera się przede wszystkim na realizacji wspólnych przedsięwzięć i aktywność związanych z działalnością artystów w przestrzeni publicznej.

Wśród aktywności rozwijanych przez stowarzyszenie należy wymienić miejskie safari, czyli zwiedzanie z przewodnikiem określonych dzielnic Madrytu, animowanie mieszkańców i turystów do kontaktu i refleksji na temat sztuki ulicznej w mieście oraz zachęcanie do okazywania wsparcia dla jej twórców.

Pamiętając z 2016 roku doskonałą prezentację Guillermo de la Madrid oraz E1000, który zrealizował warsztaty street art z uczniami Prywatnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Białymstoku, postanowiliśmy jeszcze raz zaprosić Madrid Street Art Project do udziału w Dniach Hiszpańskich. Tym razem przyjedzie do nas Rocío Domínguez – odpowiedzialna w stowarzyszeniu za realizację projektów skierowanych do młodzieży. Podczas prezentacji zaprezentowane zostaną w formie wizualnej działania różnych artystów na przestrzeni dekad, zmieniających przestrzeń publiczną, biorących udział w festiwalach oraz innych inicjatywach związanych ze sztuką uliczną w różnych częściach świata, nie wyłączając Polski.

Wstęp bezpłatny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.