22.04.2017 (sobota) godz. 08.30 – Cupping, czyli degustacja kawy w Baristacja

Kawa jest nieodzownym towarzyszem naszego życia. Jej pobudzający aromat daje nam energię do pracy i tworzenia nowych rzeczy. Jeśli przy tym jest naturalna i pochodzi z miejsc, w których szanuje się pracę ludzi, to wiemy już, że znaleźliśmy się w Baristacji, gdzie dokładnie dowiemy się, jak należy doświadczać prawdziwej kawy. Drugi raz podczas Dni Hiszpańskich spotykamy się na cuppingu z ekipą Baristacji!

cupping-w-baristacji-dni-hiszpanskie

Ameryka Łacińska to kopalnia kawowych smaków i aromatów

Kolumbia, Gwatemala, Honduras, Nicaragua czy Meksyk to jedne z wielu hiszpańskojęzycznych krajów, w których uprawia się i produkuje kawę.
Pijesz kawę co dzień rano? To miedzy innymi z tych miejsc kawa trafia do Twojej filiżanki. Z plantacji Joaquín Ordoñez Buitron, którą prowadzi wraz z synem w Kolumbii, z Hondurasu z farmy San Andreas należącej do braci Nahuna i Javiera Fernandez, którzy są plantatorami w trzecim pokoleniu… to właśnie oni dbają o krzewy, jakość ziarna i o smak Twojej ulubionej kawy.
Podczas cuppingu w Baristacji spróbujecie kaw pochodzących między innymi z wymienionych wyżej plantacji.

Cupping to rodzaj cup tastingu (czyli sprawdzanie smaku kawy). Został opracowany tak, by każdy człowiek, niezależnie od swojej wiedzy kawowej, mógł przekonać się o jakości danej kawy, aby mógł określić czy jest przyjemna, smaczna czy też nie. Takie degustacje odbywają się na wielu etapach, próbki kawy sprawdza się na farmie, w palarni i w końcu … w kawiarni.

Sprawdź, jak wiele odcieni może mieć kawa! Przyjdź na Cupping – degustacja kawy w Baristacji.

cupping-w-baristacji-dni-hiszpanskie-2

Plan spotkania:

  • Używając łyżek cuppingowych, siorbiąc głośno, spróbujecie 6 rożnych kaw uprawianych w Ameryce Południowej.
  • Zapach warzyw, owoców, słodyczy czy potraw w kawie? Tak! Doświadczycie różnych intrygujących aromatów, smaków, odczuć kawowych.
  • Otrzymacie o nas wiedzę mówiącą o tym, co wpływa na smak kawy i co zrobić aby nasza poranna kawa smakowała lepiej.
  • Będziecie mogli zadać nam spontaniczne lub od dawna nurtujące Was pytania dotyczące kawy i otrzymacie odpowiedź 😉

Bilety: Liczba miejsc ograniczona (2 miejsca rezerwujemy dla uczestników naszej gry językowej)

Spotkanie będzie trwało 2-2,5 godziny. Zgłoszenia mailem na adres kawiarnia.baristacja@gmail.com. Opłata wynosi 20 zł, a wpłatę należy uiścić do 15.04.2017 przelewem, bądź gotówką w Baristacji.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.