12.09.2020 (sobota) godz. 16.00 – wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona – Restauracja Kawelin

Język i kultura hiszpańska zafascynowały Ewę i Klaudię kiedy jeszcze były dziećmi. Od najmłodszych lat odkrywają hiszpańskie tajemnice i zarażają pasją do tego wspaniałego kraju. I chociaż obydwie mają podobne pasje i zainteresowania to poznały się dopiero w Gran Vía – w końcu, jak wiadomo, hiszpański zbliża ludzi. Obydwie spędziły kawałek swojego studenckiego życia na Erasmusie w Hiszpanii i w trakcie swojej prezentacji chętnie podzielą się swoimi doświadczeniami i odpowiedzą na wszystkie nurtujące studentów pytania.

Program Erasmus to z pewnością jedno z największych osiągnięć Europy. Program wymiany, dla uczniów z całej Europy, pozwala setkom tysięcy uczniów (ponad 200 000 rocznie) odkrywać nowe horyzonty i nowe kultury. Bez wątpienia taki wyjazd to szkoła życia dla wielu młodych osób, ale również ogromna szansa na rozwój nowych umiejętności i zwiększenie swoich szans na rynku pracy w przyszłości. Kilka miesięcy w nowym kraju pozwala na poznanie jego kultury, ludzi, zwyczajów oraz zwiedzenie pięknych miejsc, dodatkowym atutem takiego wyjazdu jest doskonalenia języka i poznawania ludzi z całego świata.

ewa_1

Studia, to jeden z najciekawszych etapów życia. To wtedy najczęściej podejmujemy najważniejsze decyzje, wybieramy ścieżkę naszej kariery, poznajemy miłość naszego życia oraz uczymy się samodzielności i przyjmowania odpowiedzialności za własne czyny. Wtedy też mamy niepowtarzalną okazję, by spędzić semestr lub cały akademicki rok za granicą, na stypendium Erasmusa, gdzie nie przerywając studiów możemy przeżyć to, co przeżywają nasi rówieśnicy z innych krajów podczas normalnego toku studiów lub więcej 😉 Po tym doświadczeniu nasze życie już nigdy nie jest takie samo. Definitywnie wyprowadzamy się od rodziców, przykładamy więcej dbałości do porządku we własnym pokoju, lodówce i wymagamy tego od innych współdomowników, zaczynamy rozumieć konieczność oszczędzania i przede wszystkim uświadamiamy sobie konieczność naprawdę solidnej znajomości języków obcych, dzięki którym nie jesteśmy tylko biernymi obserwatorami życia, a zaczynamy brać z niego pełnymi garściami.

klaudia-1

Na pierwszym miejscu wśród państw wybieranych przez studentów jest nasza ukochana Hiszpania. Tam też wybrały się Ewa Giba-Matwiejczuk i Klaudia Chodorowska. Obie spędziły najlepszy rok swojego życia w gorącej Andaluzji. 

Zastanawiasz się nad wyjazdem na Erasmusa? Hiszpania wydaje Ci się świetną opcją, ale nie wiesz, od czego zacząć swoje przygotowania? Spotkaj się z nami 12 września o 16: 00 – postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania. W trakcie prezentacji poruszymy tematy odnajdywania się w hiszpańskiej rzeczywistości oraz jak przygotować się do wyjazdu.

Hiszpania jest najchętniej wybieranym przez Erasmusów kierunkiem.

0c5374aaeb2924cbf8be78daebf5d763_erasmus-04_en-768×584

Wstęp bezpłatny. Wymagana rejestracja: TUTAJ