„Polskie Peru” prowadzona przez Marka Tomalika. Polacy w Peru budowali koleje, mosty, drogi, projektowali starówkę Limy, odkrywali prastare miasta Inków, penetrowali dżunglę w poszukiwaniu nowych gatunków flory i fauny, oswajali tajniki mocy roślin leczniczych, wspinali się na najwyższe szczyty, spływali najgłębszymi kanionami, szukali źródeł Amazonki, tworzyli w tym kraju parki narodowe i przyswajali tajniki medycyny szamańskiej. I robią to nadal. Prezentację wypełniają zdjęcia z wyprawy naukowej do najgłębszego na Ziemi Kanionu Colca, Doliny Wulkanów i dżungli amazońskiej.

Peru

Marek Tomalik: Podróżnik, dziennikarz prasowy i radiowy, z wykształcenia geolog. Pasjonat i znawca Australii, do której jeździ systematycznie od 1989 roku. Organizuje wyprawy w Outback. Współtwórca Festiwalu Podróżników „Trzy Żywioły”. Organizator imprez artystycznych w Schronisku na Głodówce (Tatry). Menadżer zespołów rockowych. Pisze o podróżach i muzyce. Publikuje m.in. w National Geographic i Jazz Forum. Autor książek o podróżach .Przez 15 lat prowadził w Radiu Kraków program podróżników „Globtroter”, przez kilka miał stałą rubrykę w Przekroju „Nastaw uszu”. Zasiada w jury Travelerów – prestiżowych nagród przyznawanych przez National Geographic. Laureat Kolosów. Australia to jego „miejsce na ziemi”, zawsze jednak wraca w Karpaty.

Przemierzył: Australię, Singapur, Malezję, Tajlandię, Birmę, Laos, Indonezję, Indie, Nepal, Sikkim, Syberię (J. Bajkał), Laponię, Egipt, Syrię, Liban, Algierię, Brazylię, Meksyk, Peru, Boliwię i kraje Europy.

26.04.2014 (sobota) godz. 17.00 – Fama – wstęp wolny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.