21.04.2016 (czwartek) godz. 18.15 – kino Forum

AURORA 2014, reż. Rodrigo Sepúlveda

Gatunek: Dramat
Produkcja: Hiszpania, Chile

Historia, która wydarzyła się naprawdę, choć wydaje się nieprawdopodobna. Kochające się małżeństwo w średnim wieku, Sofia i Pedro, starają się o adopcję dziecka. Ilość chętnych rodziców jest większa niż możliwość zaspokojenia ich marzeń. Ale Sofia i Pedro cierpliwie czekają.
Pewnego dnia Sofia czyta artykuł o martwym noworodku, które zostało znalezione na wysypisku śmieci. Od tego momentu nie może pogodzić się z myślą, że to mogło być niemowlę, które, w ramach adopcji miało do niej trafić. Sofia chce urządzić mu godny pochówek. Nie jest to takie proste.
Najpierw nadaje niemowlęciu imię Aurora. Ale najtrudniejsze do pokonania są bariery biurokratyczne. Spotyka się z nieufnością i z pytaniem: dlaczego chce pochować dziecko, z którym nie jest w żaden sposób spokrewniona. Sprawa jest precedensowa, a urzędy nie są przygotowane do takiej sytuacji.
Udaje się. Sofia będzie mogła pochować Aurorę, jeśli przedtem, pośmiertnie, ją adoptuje. Dla Sofii jest to początek nowej walki, w której nie zamierza się łatwo poddać.

Źródło: filmweb

Bilety: normalny: 14 zł, specjalny bilet „Rodzinny”: min. 3 os. -12 zł od os.): 12 zł

(kasa kina Forum)

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.