22.04.2017 (sobota) godz. 11.00 – Białostocki Teatr Lalek

Reggaeton to styl uliczny, dynamiczna mieszanka latynoskich rytmów salsy, merengue i bachaty z jamajskim brzmieniem dancehallu oraz domieszką amerykańskiego hip-hopu. Mocne ruchy biodrami, ramionami i klatką piersiową to najbardziej charakterystyczne elementy tego tańca. Typowe są również trzęsienia oraz izolacje. W wersji męskiej taniec mocny i dynamiczny – pokaz siły i dominacji, w wersji kobiecej zmysłowy, seksowny a nawet wyuzdany. Zajęcia rozpoczynają się mocną rozgrzewką i ćwiczeniami izolacyjnymi. Tańczymy przede wszystkim do muzyki reggaeton wplatając elementy z tańców takich jak dancehall, hip-hop, salsa i innych. Zajęcia pomagają wypracować szybkość ruchu i izolacje ciała, poprawiają koordynację oraz kondycję.

RR Crew, czyli Radek Piątek i Paulina Kozłowska swoją przygodę z reggaetonem zaczęli kilka lat temu. Przez ten czas rozwijali się oraz specjalizowali w różnorodnych technikach tanecznych z kręgu kultury kubańskiej. Szkolili się i nadal szkolą na przeróżnych warsztatach zarówno u polskich, jak i zagranicznych instruktorów. Ich wspólna taneczna przygoda rozpoczęła się od salsy kubańskiej, którą razem trenują od 2012 roku. W 2015 roku zaczęli prowadzić zajęcia salsy kubańskiej oraz stworzyli grupę zamkniętą, która ma za sobą kilka pokazów. Na ich zajęciach spotkacie zarówno „czarne rytmy”, jak i „czarny humor”. Dwa odmienne charaktery oraz podejścia do treningu sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Największy nacisk kładą na technikę i precyzyjność ruchu starając się podchodzić do każdego indywidualnie. Oczywiście przy dobrej zabawie i przyjaznej atmosferze.

A wieczorem? A wieczorem przyjdź na pokaz!

Wstęp bezpłatny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.