Tak, istnieje inna Galicja na ziemi… i trwa wiecznie przyciągając fascynującą siłą swej urody i historii. Znajduje się w północno-zachodniej części Hiszpanii i jest najbardziej wysuniętym na zachód skrawkiem kontynentalnej Europy. To tutaj właśnie, według starożytnych, znajdował się koniec świata EL FINIS TERRAE. Jest też ostatecznym celem wędrowców przemierzających Camino de Santiago z obowiązkowym punktem w stolicy Santiago de Compostela. Dzięki tysiącom pielgrzymów przemierzających te tereny każdego roku, Galicja stała się regionem bardzo przyjaznym i otwartym.
Dziś Galicja z zaskakującą równowagą łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Zielona kraina na brzegu błękitnego morza. Mamy tu wszystko: łagodny klimat, wspaniałe plaże, wnętrze skąpane w tysiącu rzek, krajobraz z historią, a przede wszystkim ludzi otwartych i marzycielskich.
To jest droga. Camino de Santiago
Camino de Santiago jest jednym z najważniejszych szlaków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. W rzeczywistości jest to wędrówka wgłąb samego siebie, ale w otoczeniu galicyjskich krajobrazów i scenerii, gdzie żyje się pełnią życia.
Dzięki przyrodzie Galicja jest regionem bardzo uprzywilejowanym. Na jej terenie znajduje się aż 6 parków krajobrazowych i Park Narodowy Atlantyckich Wysp Galicji, w którym odnaleźć możemy archipelag Cíes i najlepszą plażę świata… przynajmniej w opisach The Guardian. Z ponad 1700 km linii brzegowej, w Galicji naliczyć można ponad 770 plaż, w przeważającej części z drobnym delikatnym piaskiem i spokojną wodą.
Morze jest także synonimem dobrego jedzenia. Ryby i owoce morza są sztandarowymi produktami kuchni galicyjskiej, znanej w całej Hiszpanii z doskonałej jakości.
To tylko wstęp do wspaniałej wyprawy, która czeka nas podczas wernisażu już 25 kwietnia. Dzięki współpracy z Biurem Turystyki Regionu Galicja udało nam się zaprosić tę wystawę do Białegostoku.
25.04.2014 r. (piątek) godz. 18.00 – foyer kina Forum – wstęp wolny
Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.