Oprócz języka i kultury krajów hiszpańskojęzycznych, podczas tegorocznej edycji naszej imprezy nie mogło zabraknąć hiszpańskiej architektury, która zaliczana jest do światowej czołówki. Zarówno jej całokształt historyczny z wpływami europejskimi, ale też z silnymi akcentami mauretańskimi, jak i współczesne trendy, które szerokim echem rozsławiają jej innowacyjność i twórczy potencjał, znajdą swoje odzwierciedlenie podczas specjalnej konferencji zorganizowanej z okazji Dni Hiszpańskich. Wraz z naszym sponsorem i partnerem – firmą KREATOR – realizujemy pierwsze takie przedsięwzięcie w regionie.

Prelegentami będą zarówno architekci, jak i producenci z Hiszpanii, którzy m.in. podzielą się swoimi refleksjami na temat współczesnej architektury i wzornictwa w Hiszpanii, opowiedzą o tradycji wytwarzania słynnych azulejos, a także wprowadzą w najnowsze trendy i rozwiązania w hiszpańskiej architekturze wnętrz.

Spotkanie dedykowane jest nie tylko architektom i studentom architektury, ale też wszystkim, którzy szukają oryginalnych rozwiązań i lubią wyrażać siebie poprzez odpowiednią aranżację własnej przestrzeni.

Prezentacje prowadzone będą w języku hiszpańskim z tłumaczeniem na język polski.

25.04.2014 (piątek) godz. 13.oo – Kreator, ul. Poleska 85 – wstęp wolny

(sprawdź lokalizację)

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.