20.04.2018 (piątek) godz. 10.00 Warsztaty plastyczno – językowe dla dzieci – Laura Diaz Hernandez, Kolumbia – Prywatna Szkoła Podstawowa nr 1 w Białymstoku.

una-familia

Una familia. Fernando Botero, 1989. Fot. Laura Diaz Hernandez

Co roku dokładamy wszelkich starań, by dzieci miały jak największy udział w Dniach Hiszpańskich. Twórczość wielkich artystów, street art, wspólne gotowanie, czy nawet nauka kodowania stają doskonałym sposobem na poznawanie świata, jego intelektualnego bogactwa, a przy okazji niejako pretekstem do poznawania języka hiszpańskiego. W tym roku wspólnie z Muzeum Botero w Kolumbii oraz Prywatną Szkołą Podstawową nr 1 w Białymstoku postanowiliśmy zorganizować warsztaty plastyczno – językowe poświęcone twórczości Fernando Botero. Ten kolumbijski malarz i rzeźbiarz wypracował charakterystyczny i bardzo rozpoznawalny styl nazwany „boteryzmem” i charakteryzujący się postaciami o niezwykle obfitych kształtach.

Laura Diaz Hernandez z Bogoty, wyposażona w odpowiednie materiały edukacyjne i wiedzę zdobytą podczas wielogodzinnych sesji w Muzeum Botero, przyjeżdża do nas specjalnie na Dni Hiszpańskie, by nasi najmłodsi uczniowie w praktyczny sposób odkrywać twórczość i wyrazisty styl Botero.

Wstęp bezpłatny.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.