06.04.2019 (sobota) godz. 21.00 – Peña Flamenca. Fiesta i koncert – Restauracja Kawelin – wstęp wolny

Dni Hiszpańskie w Białymstoku, jak zawsze, kończymy fiestą z muzyką i tańcem na żywo! Nasi ulubieni artyści flamenco, DJ i pracujący w pocie czoła kucharze i barmani, sprawią, że nie zabraknie nam energii i ochoty do wspaniałej zabawy!

flamenco-marta-robles

Marta Robles (taniec)

Tancerka, choreograf i doświadczona instruktorka tańca. Flamenco zajmuje się od 1991 roku. Uczennica najznakomitszych tancerzy flamenco, takich jak El Torombo, Alicia Marquez, Adela Campallo, Andres Marin, Pilar Ortega, Manolo Marin i Angeles Gabaldon.
Solistka i współzałożycielka grupy LOS PAYOS, współtwórczyni takich projektów artystycznych, jak trasy koncertowe ARTE FLAMENCO oraz cykl koncertowy Peña Flamenca TRIANA, w których występuje u boku uznanych artystów z Andaluzji. Oba te projekty zyskały patronat i wsparcie organizacyjne od Instytutu Cervantesa przy Ambasadzie Hiszpańskiej.
Marta ma na swoim koncie liczne występy z różnymi hiszpańskimi artystami, wśród których były takie gwiazdy jak mistrz El Torombo (Flamenco Festival Dusseldorf 2006), Paco Javier Jimeno (Jimena de la Frontera, Andaluzja, 2006) czy Andres Peña (Arte Flamenco 2005). Od 2004 roku prowadzi renomowaną Szkołę Tańca Flamenco TRIANA w Warszawie oraz stale współpracuje z licznymi szkołami flamenco w różnych miastach Polski, Niemiec i Austrii, prowadząc warsztaty i kursy intensywne.

jose-3

José Ignacio González-Santiago (Hiszpania)

Miasto, w którym się urodził – Kadyks to położony na cyplu port słynący z pięknej architektury, smakowitych owoców morza oraz niezwykłego poczucia humoru i witalności swych mieszkańców. Również flamenco z Kadyksu jest radosne, rytmiczne i żartobliwe, a najczystszym jego przejawem są ulubione przez José style – alegrías oraz tanguillos. Artysta koncertował w wielu krajach świata m.in. Hiszpania, Grecja, Liban, współpracując ze świetnym gitarzystą Nono García, a także z grupą Taifas wykonującą muzykę flamenco-jazz. Jose Ignacio zachwyca swoim głębokim, męskim głosem oraz emocjonalną interpretacją tak muzyki, jak i starannie dobranych tekstów.

flamenco-bialystok

Arturo “El Polaco” (gitara flamenco, kierownictwo artystyczne)

Gitarzysta flamenco i specjalista w dziedzinie rytmu, żywa encyklopedia wiedzy o flamenco, wielbiciel i miłośnik tego gatunku sztuki, znany i ceniony solista – akompaniator. Od lat 90-tych występuje na scenie z tradycyjnym repertuarem flamenco, akompaniując znakomitym śpiewakom i tancerzom z Hiszpanii i innych krajów (m.in. Jeromo Segura, Paco del Pozo, Rocio Bazán, José Angel Carmona, Angeles Gabaldón, El Oruco).
Jest wpółtwórcą i pedagogiem najlepszej w kraju Szkoły Tańca Flamenco „TRIANA”, kierownikiem artystycznym grupy „Compañía Flamenca LOS PAYOS” i projektu „Peña Flamenca TRIANA”.
Współpracował przy tworzeniu oprawy muzycznej do licznych programów telewizyjnych i spektakli teatralnych. Ma na swoim koncie występy z Korą, grupą Maanam, Antoniną Krzysztoń i Jose Torresem.
Koncertuje w całej Europie wraz z wybitnym wiolonczelistą klasycznym Ramonem Jaffe. Jest współzałożycielem Szkoły Tańca Flamenco TRIANA, w której prowadzi zajęcia z rytmu, historii i teorii flamenco oraz gry na gitarze flamenco i cajón.
Dużym powodzeniem cieszy się jego cykl wykładów „Flamencomania”, które prowadzi w Instytucie Cervantesa w Warszawie.

Wstęp bezpłatny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.