Warsztaty poprowadzi Agata Teodorczyk – Tancerka, choreograf, pedagog tańca flamenco, a także psycholog i absolwentka Dance Movement Therapy Institute.

Uczestniczyła jako solistka w spektaklach „Mi camino flamenco” w warszawskim teatrze „Komedia”, w spektaklach Arte Flamenco w teatrze “Syrena” u boku doskonałych muzyków hiszpańskich. Dzieliła festiwal flamenco „Duende” w Poznaniu z Eva Yerbabueną i Canizaresem, występowała z legendarnym zespołem „Gypsy Kings”, występowała także w Polsce i za granicą z międzynarodową grupą “Los Remedios” do śpiewu charyzmatycznego Jose Angela Carmony. Obecnie współpracuje z teatrem „Kamienica” dbając o oprawę taneczną sztuki „Testament cnotliwego rozpustnika” oraz jako solistka z grupami: „Por Fiesta”, „Gallito Trio” oraz „Los Remedios”. Na co dzień prowadzi zajęcia w warszawskich szkołach tańca: Studio Flamenco oraz Triana, a także warsztaty w całej Polsce.

Uczyła się u ponad 30 hiszpańskich maestros i wciąż doskonali swój warsztat flamenco u takich sław jak Adela Campallo, Andres Pena, Juana Amaya, El Torombo, Manuel Betanzos, Alicia Marquez. Ponadto szkoliła się m.in. z technik tańca orientalnego, baletu, sztuk walki, jazzu, pantomimy oraz aktorstwa. Brała udział w zajęciach z technik relaksacyjnych, anatomii doświadczalnej, ruchu autentycznego, metody Feldenkreisa, contact improvisation i in. Bogate doświadczenia taneczne sprawiają, że jest nie tylko ekspresyjną tancerką i twórczym choreografem, ale także doskonałym pedagogiem.

26.04.2014 (sobota) godz. 13.oo – Fama – wstęp wolny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.