Szkoła

2006

Czy wiedzieliście, że jesteśmy jedyną w Białymstoku szkołą językową wyspecjalizowaną tylko i wyłącznie w nauczaniu języka hiszpańskiego? To pasja i wytrwałość sprawiły, że dziś możemy się tym chwalić. Nie tylko nasi studenci doceniają naszą pracę, ale też i poważne instytucje, tj. Podlaski Kurator Oświaty, który udzielił nam akredytacji na prowadzenie kursów języka hiszpańskiego oraz Instytut Cervantesa w Warszawie, dzięki któremu staliśmy się jedynym na Podlasiu Ośrodkiem egzaminacyjnym DELE.

Jak to było? Historia naszej szkoły językowej rozpoczęła się w 2006 roku, kiedy postanowiliśmy profesjonalnie dzielić się naszą pasją do języka hiszpańskiego i kultury krajów hiszpańskojęzycznych. Nazwę zaczerpnęliśmy od najważniejszej, najbardziej reprezentacyjnej i najchętniej odwiedzanej ulicy Madrytu. Dlatego swoją Gran Vía postanowiliśmy również umieścić w samym centrum naszego kochanego Białegostoku przy Lipowej 6.

Hiszpański w Białymstoku

Jakość

Z każdym rokiem doskonalimy swoje umiejętności i rozwijamy językowe pasje. Dzięki temu zdobywamy coraz większe zaufanie naszych studentów, którzy do nas wracają w następnych latach. Z wieloma przyjaźnimy się i pozostajemy w kontakcie przez cały czas.

W 2010 otrzymujemy Akredytację Podlaskiego Kuratora Oświaty potwierdzającą jakość realizowanych przez nas kursów języka hiszpańskiego i spełnienie szeregu wymagań programowych, sanitarnych, BHP, pożarowych i wielu, wielu innych… Akredytacja pomogła nam uporządkować wiele spraw dydaktycznych i zapewnić poczucie bezpieczeństwa naszym studentom.

DELE

Dzięki uporowi i ciężkiej pracy w styczniu 2012 stajemy się oficjalnie Ośrodkiem Egzaminacyjnym DELE przy Instytucie Cervantesa w Warszawie. Kandydaci z naszego regionu nie muszą już tracić czasu i pieniędzy na podróżowanie do Warszawy. My natomiast zyskujemy dostęp do szkoleń, a nasi lektorzy uprawnienia egzaminatorów DELE na wszystkich poziomach.

 • Joanna
  Joanna Metodyk, Lektor

  Założycielka szkoły oraz inicjatorka wszelakich inicjatyw edukacyjnych i twórczych.

  W Gran Via szczególnie upodobała sobie grupy podstawowe i maturalne. Uwielbia uczyć i „zarażać” językiem hiszpańskim. Kocha gotować i podróżować  ;)

 • Elena
  Elena Lektor

  Elena jest niezwykle doświadczonym i ukierunkowanym na cel lektorem.

  Studia filologiczne kończyła na Universidad de Alcalá de Henares w Madrycie, a doświadczenie lektora języka hiszpańskiego zdobywała niemal na wszystkich kontynentach.

 • Paola
  Paola Lektor

  Pełna pomysłów pasjonatka podróży.

  Lingwistykę stosowaną w specjalności nauczanie ukończyła na Universidad de Vigo, gdzie również zdobyła uprawnienia egzaminatora DELE na wszystkich poziomach.

 • Ewa
  Ewa Lektor

  Pełna energii i zaangażowania.

  Filolog z wykształcenia i z pasji. Specjalistka od dorastającej młodzieży, w której potrafi zaszczepić pasję do języka i odkrywania kultury hiszpańskojęzycznych krajów.

 • Natalia
  Natalia Lektor

  Pogodna, skrupulatna i wymagająca.

  Ukończyła Historię na Uniwersytecie w Zaragozie i Lingwistykę Stosowaną Języka Hiszpańskiego w Madrycie.
  Swoje doświadczenie zdobywała w Hiszpanii, Korei Południowej i Niemczech. Jest egzaminatorem DELE na wszystkich poziomach.

   

Rozpocznij nową przygodę!

Dni Hiszpańskie

Dni Hiszpańskie w Białymstoku to cykliczne wydarzenie, które od 2008 roku przybliża kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Celem wydarzenia jest przegląd wszelkich inicjatyw artystycznych, edukacyjnych, kulinarnych i podróżniczych z szeroko rozumianego hiszpańskiego obszaru językowego i kulturowego.

 • Warsztaty kulinarne
 • Wystawy fotograficzne
 • Spektakle teatralne
 • Gry językowe
 • Spotkania biznesowe
 • Koncerty i fiesty
 • Warsztaty taneczne
 • Prezentacje podróżnicze
 • Projekcje filmowe
 • Warsztaty językowe
mg_9994_2

Dni Hiszpańskie

Trzy dni w pigułce: Warsztaty kulinarne z Czarną Owcą i jej “byczymi jądrami”, filmy hiszpańskojęzyczne, spektakl teatralny klasy hiszpańskiej III LO, wystawa na 500-lecie urodzin Św. Teresy, spotkanie z Conrado Moreno, potężna dawka flamenco na jedynym w swoim rodzaju koncercie, warsztaty językowe dla dzieci, warsztaty tańca flamenco, warsztaty tańca arabskiego, prezentacja Ani i Jakuba Górnickich z Argentyny, mocne uderzenie podczas nocnej sobotniej fiesty z DJ SARIN y JUNIOR oraz oczywiście poprzedzająca imprezę niemal tygodniowa gra językowa z nagrodami.

Zobacz program poprzednich Dni Hiszpańskich!

Zobacz więcej filmów z Dni Hiszpańskich.