22.04.2017 (sobota) godz. 20.00 – Białostocki Teatr Lalek

Niewiele jest osób na świecie, które by nie słyszały o flamenco. To zjawisko kulturowe powstałe w Andaluzji obejmuje taniec, śpiew, muzykę, stroje i zachowania. Stworzone przez andaluzyjskich Cyganów, będąc elementem ich folkloru, szturmem zdobyło najbardziej prestiżowe sceny świata, stało się bohaterem wielu filmów, książek, a w 2010 roku zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa UNESCO.

Flamenco żyje i ciągle ewoluuje chętnie wchodząc w fuzje z innymi stylami muzycznymi, dzięki czemu staje się jeszcze bardziej interesujące i pozwala odkrywać nowe emocje i wrażenia, których wcześniej nie mieliśmy okazji doświadczyć.

Flamenco BERRIKETAN to fuzja najlepszych tradycji andaluzyjskiego flamenco i folkloru baskijskiego. Dwa bieguny, różne języki, inna historia, odmienne tradycje i obyczaje, które mogą i funkcjonują od wielu lat w doskonałej muzycznej symbiozie. Grupę stanowi sześć niezwykłych osobowości, które całe swe życie poświęciło muzyce z sukcesami koncertując nie tylko w samej Hiszpanii, ale też w całej Europie.

Askoa Etxebarrieta „LA PULGA” – taniec, niezwykła osobowość i serce zespołu, które potrafiło stworzyć ducha łączącego Andaluzję i Kraj Basków. Angel López de Toro – śpiew, muzyk z Madrytu, który swoją zawodową ścieżkę budował w najlepszych tablaos w Hiszpanii El Jugar, Los Jacintos i El Cortijo. Aitor Escobar – gitara flamenco, doświadczenie zdobywał wśród najlepszych: Luis Carrasco Priego, Paco Serrano, Marcos Fernandez i Jose Luis Montón. Już w wieku 22 lat zdobywał nagrody w krajowych i międzynarodowych konkursach gitarowych. Mikel Aveiro – perkusista txalaparta. Praktykował w Kraju Basków, w Afryce i na Kubie. Adrian Larranaga – perkusista txalaparta. Angażuje się w wiele projektów muzycznych kultywujących tradycje Kraju Basków. Jose Gil „GILIYO” – instrument perkusyjny cajón. Swoje doświadczenie zdobywał w wielu zespołach w Sewilli i Madrycie.

Bilety: WYPRZEDANE.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.