25.04.2015 (sobota) godz. 16.30 – Fama

„Prze­je­cha­li­śmy jed­ną z naj­dłuż­szych dróg świa­ta – po­nad 5000 km, któ­re u nas za­mie­ni­ło się w 8000 km, po­nie­waż nie raz zjeż­dża­li­śmy sku­sze­ni tym, moż­na zo­ba­czyć w oko­li­cy. Czu­je­my ra­dość, wiel­ką ra­dość. Pierw­szy etap na­szej ar­gen­tyń­skiej po­dró­ży za na­mi.” RUTA40 i wiele innych historii opowiedzą nam Anna i Jakub Górniccy, autorzy wielokrotnie nagradzanego bloga podrozniccy.com.

Ania i Jakub Górniccy

Ania i Jakub Górniccy – autorzy bloga Podróżniccy.com, który narodził się we wrześniu 2011 roku z pasji do podróżowania i totalnej nieumiejętności usiedzenia w miejscu. Na początku 2012 r. wyruszyli w podróż „Szukając Witkacego” na Sri Lankę, do Australii i potem do Petersburga, zafascynowani życiem Stanisława Ignacego Witkiewicza, który sto lat temu wyjechał ze swoim przyjacielem, Bronisławem Malinowskim w podróż statkiem przez Ocean Indyjski. W listopadzie 2012 r. wysłali swój stary telefon dookoła świata, a kilka miesięcy później wystartowała ich kolejna wyprawa „Tango Story”, w ramach której dotarli na Kubę, do Andaluzji i właśnie wrócili z kilkumiesięcznego pobytu w Argentynie, gdzie przejechali jedną z najdłuższych dróg świata, Rutę 40. A gdy są w Polsce, to poznają ją, podziwiają i nagrywają “z drona”. Poza tym w podróży kręcą ich technologia i kultura.

Uznani najlepszym polskim blogiem podróżniczym 2012 wg magazynu “Press”, zdobyli Grand Prix konkursu „Witkacy pod Strzechy” (2012), zajęli 2. miejsce w rankingu blogów podróżniczych Gazeta.pl (2014), znaleźli się w 10. najbardziej inspirujących podróżników wg Gazeta.pl (2014) i w 20. najbardziej wpływowych polskich blogerów (2012, 2013, 2014).

Bilety: Wstęp wolny

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.