21.04.2017 (piątek) godz. 18.00 Warsztaty ceramiki z Narodowym Muzeum Ceramiki w Walencji i Pracownią Działań Kreatywnych O!Twórz – BTL wejście od ul. Odeskiej.

Zbierając energię i szukając inspiracji do nowego roku szkolnego w Gran Via trafiliśmy na pracownię działań kreatywnych O!TWÓRZ, gdzie spędzaliśmy długie godziny tworząc różne praktyczne i niepraktyczne twory z gliny, które po wysuszeniu, szkliwieniu i wypaleniu stawały się ceramiką.

O!TWÓRZ Pracownia działań kreatywnych to miejsce, w którym możemy spędzać wolny czas tworząc rzeczy które poruszają nasze serca, sprawiają nam przyjemność i dają radość. To miejsce, w którym pasja tworzenia spotyka się z chęcią dzielenia się wiedzą na jego temat.

Pracownia jest otwarta dla wszystkich którzy pragną tworzyć: dzieci, młodzież i dorosłych. Każdy doświadczy w tym miejscu siły kreacji. Radość tworzenia bez ocen, porównań, rywalizacji to to, co stoi na pierwszym miejscu. To także miejsce dla tych, którzy wątpią w to że potrafią, i że mogą być twórcami. Wystarczy się otworzyć.

W pracowni, przy ul. Kamiennej 15, odbywają się warsztaty ceramiczne, malowanie intuicyjne, techniki mieszane, rzeźba.

Na Dniach Hiszpańskich będziemy robić hiszpańskie azulejos – tradycyjne płytki ceramiczne. Są jednymi z wielu pamiątek, które bardzo chętnie przywozimy z wakacyjnych podróży. Mauretańskie wzory i żywe kolory ożywiają naszą domową przestrzeń i doskonale przedłużają pamięć o odwiedzanych miejscach oraz spędzonych w słonecznym klimacie chwilach.

Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne i ekspresję plastyczną. A zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny nie tylko przygotowuje rękę dziecka do nauki pisania, ale przede wszystkim jest wspaniałą zabawą i sprawia wszystkim frajdę.

Warsztaty prowadzić będą:

Irek Piechowski – absolwent Liceum Sztuk Plastycznych, instruktor arteterapii, rzeźbiarz, terapeuta WTZ malarz intuicyjny, ukończył kurs terapii ręki. Prowadzi zajęcia dla dzieci i dorosłych. Ceramika dla niego to praca, pasja i sposób na życie. Chętnie współpracuje z innymi ciekawymi miejscami związanymi ze sztuką, w których może podzielić się swoimi umiejętnościami. Prowadzi warsztaty m.in. w Centrum Rękodzieła w Niemczynie, w białostockich szkołach podstawowych i przedszkolach , szkole muzycznej Wciąż zbiera nowe inspiracje, preteksty do prac, kreuje coraz piękniejsze dzieła ceramiczne, które można kupić, na targach i kiermaszach.

Joanna Dybowska – ukończyła Pedagogikę wczesnoszkolną , kurs terapii ręki, instruktor arteterapii, nauczyciel Vedic Art. Prowadzi zajęcia dla dzieci oraz zajmuję się wszelkimi działaniami pracowni i współpracą ze światem. Cały czas w rozwoju, cały czas w ruchu. Prowadzi warsztaty m.in. w Centrum Rękodzieła w Niemczynie, w białostockich szkołach podstawowych i przedszkolach, szkole muzycznej.

Limit miejsc został wyczerpany.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.