21.04.2018 (sobota) godz. 11.00 DINOTALLER, czyli odkrywamy dinozaury po hiszpańsku – warsztaty edukacyjne z Laura Valdenebro Álvarez i Natalia Nicolas Liso – wstęp bezpłatny – Fama.

14113594922_5b0072bd91_o

Warsztaty językowe dla dzieci. Dni Hiszpańskie w Białymstoku (2014)

Jest wiele sposobów na naukę języka hiszpańskiego. Jedne są bardziej, a inne mniej skuteczne, w zależności od indywidualnych preferencji studentów i zaangażowania lektora. Inaczej się uczą dorośli, a inaczej dzieci. Nauczanie tych drugich wymaga sięgania po dodatkowe zasoby energetyczne i wspinania się na wyższy poziom kreatywności. Zebrane w codziennej pracy doświadczenia, lektorzy hiszpańskiego z Gran Via, wykorzystali do stworzenia warsztatów paleontologicznych, które stały się doskonałym pretekstem do nauczenia podstawowych czasowników, przymiotników, kolorów i liczb. Odkrywając świat dinozaurów poprzez wspólną angażującą zabawę, dzieci w sposób naturalny poznają język, nie traktując go zupełnie jako obcy.

Warsztaty językowe dla dzieci są stałym punktem programu Dni Hiszpańskich w Białymstoku. W dzisiejszym globalnym świecie internetu i tanich linii lotniczych, znajomość jednego języka obcego, najczęściej angielskiego, już nie wystarcza. Dopiero opanowanie drugiego i trzeciego języka daje nam wyraźny atut w budowaniu zawodowej kariery. Cieszymy się, że coraz więcej osób w Białymstoku decyduje się na język hiszpański, który jest oficjalnym językiem w 21 krajach na świecie i posługuje się nim niemal pół miliarda ludzi na świecie.

Laura Valdenebro Álvarez i Natalia Nicolas Liso są lektorkami języka hiszpańskiego w Gran Via szkoła języka hiszpańskiego w Białymstoku.

Wstęp bezpłatny.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.