21.04.2018 (sobota) godz. 15.00 Warsztaty plastyczne z Muzeum Botero w Kolumbii – Laura Diaz Hernandez – wstęp bezpłatny – Fama.

el-estudio

El estudio. Fernando Botero, 1990. Fot. Laura Diaz Hernandez

Fernando Botero jest bez wątpienia najbardziej rozpoznawalnym artystą sztuk plastycznych nie tylko Kolumbii, ale i całej Ameryki Łacińskiej. Urodzony w 1932 roku, ale wciąż bardzo aktywny. Jego dzieła malarskie wystawiane są w najlepszych galeriach i domach aukcyjnych świata, a rzeźby zdobią centra największych miast Europy, Azji i obu Ameryk. Jego styl zwany „boteryzmem” nie pozostawia widza obojętnym i zachęca do zadawania pytań o kondycję człowieka i granice jego działania.

Dni Hiszpańskie są doskonałym pretekstem do zgłębiania twórczości artystów omawianych podczas codziennych zajęć w szkole. Botero stał się niejako wyborem oczywistym po Velazquez’ie i Picasso, będącymi bohaterami poprzednich edycji naszej imprezy, a którzy byli źródłem wielu inspiracji dla naszego kolumbijskiego malarza i rzeźbiarza. Dzięki mieszkającej w Kolumbii Laurze Diaz Hernandez, nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Botero w Bogocie. Laura specjalnie na nasze warsztaty przyjeżdża z Bogoty wyposażona w materiały dydaktyczne udostępnione przez muzeum.

Dzięki tej współpracy możemy przeprowadzić warsztaty plastyczne dla dorosłych, które jeszcze bardziej pozwolą nam zagłębić się w twórczość Fernando Botero. Dwugodzinne spotkanie z jego twórczością poprowadzone przez Laurę Diaz Hernandez, podczas którego będziemy poznawać dzieła Botero, wycinać, rysować i kleić, realizując własne pomysły na twórczość naszego kolumbijskiego bohatera.

UWAGA! Podczas warsztatów przeprowadzimy bezpośrednie video i audio połączenie z Muzeum Botero w Bogocie, aby pokazać rezultaty naszych działań!

Sprawdź też prezentację twórczości Botero.

Wstęp bezpłatny.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.