11.09.2020 (piątek) godz. 17.00 – Odkrywamy kolumbijskie tradycje: Vallenato  – prezentacja podróżnicza – Anna Maria Karczewska – Restauracja Kawelin – wstęp wolny

Vallenato to tradycyjny gatunek muzyczny karaibskiego wybrzeża Kolumbii. Łączy w sobie elementy folku ludności kreolskiej, autochtonicznej i afrykańskiej, owiany wieloma tajemnicami i legendami. Stanowi istotny element tradycji kraju, a od 2015 roku jest wpisane na Listę Niematerialnego Dziedzictwa UNESCO. Podstawę Vallenato stanowią trzy instrumenty obrazujące jednocześnie metysaż z jakiego się wywodzi są to: Caja, Guacharaca i Akordeon. Gatunek ten z roku na rok zyskuje coraz większą rzeszę fanów głównie za sprawą twórczości Carlosa Vivesa.

img_6355

Anna Maria Karczewska – doktor nauk humanistycznych, autorka licznych publikacji na temat nowego dziennikarstwa, literatury i kultury krajów latynoamerykańskich. Prywatnie podróżniczka, miłośniczka seriali telewizyjnych, bachaty, vallenato i muzyki Carlosa Vivesa. Pasja zaprowadziła ją aż do źródeł, w trakcie prezentacji podzieli się z nami wrażeniami z podróży i pięknem kultury Vallenato.

Wstęp bezpłatny. Wymagana rejestracja: TUTAJ

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.