dhwrzesien_1

Dni Hiszpańskie w Białymstoku

Pierwszą edycję Dni Hiszpańskich w Białymstoku zorganizowaliśmy w roku 2008. Podczas planowania, przygotowań i organizacji każdego wydarzenia dowiedzieliśmy się wiele o Hiszpanii oraz innych krajach hiszpańskojęzycznych. Poznaliśmy wiele wspaniałych osób i odkryliśmy nowe pasje i zainteresowania.

Z każdym rokiem uczymy się coraz więcej, ale nie spoczywamy na laurach i cały czas podnosimy poprzeczkę szukając ambitnych przedsięwzięć. Program każdej edycji jest w pewnym sensie odzwierciedleniem naszych doświadczeń, bo jako organizatorzy chcemy szczerze przeżywać każdy punkt programu bez względu na to, czy przysporzy nam popularności i zapełni sale, czy też będzie niezapomnianą przygodą dla małej grupki zapaleńców, jak chociażby warsztaty poezji hiszpańskiej, które zrealizowaliśmy w 2017 roku.

Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 11 – 12 września 2020 roku w restauracji Kawelin, hotelu Esperanto oraz w Prywatnej Szkole Podstawowej nr 1 w Białymstoku . Sztuka, podróże i kulinaria, to trzy główne obszary, wokół których zbudowaliśmy program tegorocznej edycji Dni Hiszpańskich. Oczywiście ze wspólnym mianownikiem w postaci języka hiszpańskiego, który na świecie jest obecnie drugim najchętniej wybieranym do nauki językiem, zaraz po angielskim.

Cieszymy się i doceniamy zaufanie, jakim obdarzyli nas Prezydent Miasta Białegostoku i Ambasador Hiszpanii w Warszawie, dzięki którym możemy ambitnie podchodzić do naszego programu i zapraszać do Białegostoku artystów oraz inne ciekawe osobowości z Polski i ze świata, dla których wspólnym mianownikiem jest język hiszpański. Patronat powyższych instytucji pozwala nam systematycznie powiększać krąg zainteresowanych przyjazdem do Białegostoku organizacji, dla których miarą sukcesu przedsięwzięcia i zasadność udziału nie są statystyki odwiedzin, tylko autentyczne doświadczenie uczestników, dla których coraz częściej Dni Hiszpańskie stają się stałym punktem kulturalnym w harmonogramie i drogowskazem do planowania kolejnych wojaży.

Do tej pory mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Ambasady Hiszpanii w Warszawie, Ambasady Argentyny w Warszawie, Ambasady Peru w Warszawie, Ambasady Meksyku w Warszawie, Ambasady Wenezueli w Warszawie, Ambasady Kolumbii w Warszawie, szefostwo Instytutu Cervantesa w Warszawie, przedstawicieli regionów hiszpańskich, tj. Andaluzja, Extremadura, Galicia, Fuerteventura i Walencja.

Organizator

Patronat honorowy

Sponsorzy

Partnerzy i media

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.

Kontakt z mediami: Grzegorz Sienkiewicz, tel. +48 605 358 440

Dni Hiszpańskie

Dni Hiszpańskie w Białymstoku to cykliczne wydarzenie, które od 2008 roku przybliża kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Celem wydarzenia jest przegląd wszelkich inicjatyw artystycznych, edukacyjnych, kulinarnych i podróżniczych z szeroko rozumianego hiszpańskiego obszaru językowego i kulturowego.

  • Warsztaty kulinarne
  • Wystawy fotograficzne
  • Spektakle teatralne
  • Gry językowe
  • Spotkania biznesowe
  • Koncerty i fiesty
  • Warsztaty taneczne
  • Prezentacje podróżnicze
  • Projekcje filmowe
  • Warsztaty językowe
mg_9994_2

Zobacz więcej filmów z Dni Hiszpańskich.

12 edycji Dni Hiszpańskich mamy już za sobą!