dni-hiszpanskie

Wspieramy!

tydzien-kina-hiszpanskiego

Dni Hiszpańskie w Białymstoku

Pierwszą edycję Dni Hiszpańskich w Białymstoku zorganizowaliśmy w roku 2008. Podczas planowania, przygotowań i organizacji każdego wydarzenia dowiedzieliśmy się wiele o Hiszpanii oraz innych krajach hiszpańskojęzycznych. Poznaliśmy wiele wspaniałych osób i odkryliśmy nowe pasje i zainteresowania.

Z każdym rokiem uczymy się coraz więcej, ale nie spoczywamy na laurach i cały czas podnosimy poprzeczkę szukając ambitnych przedsięwzięć. Program każdej edycji jest w pewnym sensie odzwierciedleniem naszych doświadczeń, bo jako organizatorzy chcemy szczerze przeżywać każdy punkt programu bez względu na to, czy przysporzy nam popularności i zapełni sale, czy też będzie niezapomnianą przygodą dla małej grupki zapaleńców, jak chociażby warsztaty poezji hiszpańskiej, które zrealizowaliśmy w 2017 roku.

Najbliższa edycja odbędzie się w dniach 4 – 6 kwietnia 2019 roku w restauracji Kawelin, hotelu Esperanto oraz Prywatnej Szkole Podstawowej nr 1 w Białymstoku. Street art, gastronomia i aktywność artystyczna, to trzy główne obszary, wokół których zbudowaliśmy program tegorocznej edycji Dni Hiszpańskich. Oczywiście ze wspólnym mianownikiem w postaci języka hiszpańskiego, który na świecie jest obecnie drugim najchętniej wybieranym do nauki językiem, zaraz po angielskim.

Cieszymy się i doceniamy zaufanie, jakim obdarzyli nas Prezydent Miasta Białegostoku i Ambasador Hiszpanii w Warszawie, dzięki którym możemy ambitnie podchodzić do naszego programu i zapraszać do Białegostoku artystów oraz inne ciekawe osobowości z Polski i ze świata, dla których wspólnym mianownikiem jest język hiszpański. Patronat powyższych instytucji pozwala nam systematycznie powiększać krąg zainteresowanych przyjazdem do Białegostoku organizacji, dla których miarą sukcesu przedsięwzięcia i zasadność udziału nie są statystyki odwiedzin, tylko autentyczne doświadczenie uczestników, dla których coraz częściej Dni Hiszpańskie stają się stałym punktem kulturalnym w wiosennym harmonogramie i drogowskazem do planowania kolejnych wojaży.

Do tej pory mieliśmy zaszczyt gościć przedstawicieli Ambasady Hiszpanii w Warszawie, Ambasady Argentyny w Warszawie, Ambasady Peru w Warszawie, Ambasady Meksyku w Warszawie, Ambasady Wenezueli w Warszawie, Ambasady Kolumbii w Warszawie, szefostwo Instytutu Cervantesa w Warszawie, przedstawicieli regionów hiszpańskich, tj. Andaluzja, Extremadura, Galicia, Fuerteventura i Walencja.

Bądź na bieżąco!

Program 4-6 kwietnia 2019

Opublikujemy już za…

 • 00 days
 • 00 hours
 • 00 minutes
 • 00 seconds

Organizator

Patronat honorowy

Sponsorzy

Kontakt z mediami: Grzegorz Sienkiewicz, tel. +48 605 358 440

Zobacz galerię zdjęć z 11. edycji Dni Hiszpańskich w Białymstoku!

33665384713_c7a355d5d3_o

Dni Hiszpańskie

Dni Hiszpańskie w Białymstoku to cykliczne wydarzenie, które od 2008 roku przybliża kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Celem wydarzenia jest przegląd wszelkich inicjatyw artystycznych, edukacyjnych, kulinarnych i podróżniczych z szeroko rozumianego hiszpańskiego obszaru językowego i kulturowego.

 • Warsztaty kulinarne
 • Wystawy fotograficzne
 • Spektakle teatralne
 • Gry językowe
 • Spotkania biznesowe
 • Koncerty i fiesty
 • Warsztaty taneczne
 • Prezentacje podróżnicze
 • Projekcje filmowe
 • Warsztaty językowe
mg_9994_2

Dni Hiszpańskie 2015

Trzy dni w pigułce: Warsztaty kulinarne z Czarną Owcą i jej “byczymi jądrami”, filmy hiszpańskojęzyczne, spektakl teatralny klasy hiszpańskiej III LO, wystawa na 500-lecie urodzin Św. Teresy, spotkanie z Conrado Moreno, potężna dawka flamenco na jedynym w swoim rodzaju koncercie, warsztaty językowe dla dzieci, warsztaty tańca flamenco, warsztaty tańca arabskiego, prezentacja Ani i Jakuba Górnickich z Argentyny, mocne uderzenie podczas nocnej sobotniej fiesty z DJ SARIN y JUNIOR oraz oczywiście poprzedzająca imprezę niemal tygodniowa gra językowa z nagrodami.

Zobacz program poprzednich Dni Hiszpańskich!

Zobacz więcej filmów z Dni Hiszpańskich.

11 edycji Dni Hiszpańskich mamy już za sobą!