dh2018-dni-hiszpanskie

Za nami dziesiąta edycja Dni Hiszpańskich w Białymstoku! Tak, naprawdę 10 lat minęło od naszej pierwszej hiszpańskiej fiesty. Dni Hiszpańskie pozwalają nam odkrywać nie tylko język i kulturę Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej, ale też rozwijają w nas chęć poznawania historii i zwyczajów naszego regionu, by dzielić się nimi ze wszystkimi gośćmi, którzy odwiedzają nas z różnych zakątków świata.

Nasza cierpliwość i konsekwencja sprawiły, że w Białymstoku zawitało wielu znakomitych artystów, podróżników, kucharzy, muzyków i wiele innych ciekawych osób, które pokazały nam swoją pasję do odkrywania świata. Białystok odwiedzali też dyplomaci z Hiszpanii, Peru, Argentyny i Wenezueli. Udało nam się również dotrzeć do wielu niesamowitych osób oraz inicjatyw z Białegostoku i okolic, które utwierdziły nas w przekonaniu, że język hiszpański naprawdę zbliża ludzi!

Minione Dni Hiszpańskie w Białymstoku były w pewnym sensie podsumowaniem i próbą połączenia za pomocą języka hiszpańskiego dwóch różnych światów, historii, obyczajów, smaków, tradycji, ale też sposobów rozumienia współczesnego świata. Dołączcie do nas i weźcie udział w następnej edycji Dni Hiszpańskich w Białymstoku, których program szykujemy już na 2018 rok!

Bądź na bieżąco!

Program 16-22 kwietnia 2018

Organizatorzy

Patronat honorowy

Sponsorzy

Partnerzy i media

Kontakt z mediami: Grzegorz Sienkiewicz, tel. +48 605 358 440

Zobacz galerię zdjęć z 10. edycji Dni Hiszpańskich w Białymstoku!

33665384713_c7a355d5d3_o

Dni Hiszpańskie 2016

Dni Hiszpańskie w Białymstoku to cykliczne wydarzenie, które od 2008 roku przybliża kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Celem wydarzenia jest przegląd wszelkich inicjatyw artystycznych, edukacyjnych, kulinarnych i podróżniczych z szeroko rozumianego hiszpańskiego obszaru językowego i kulturowego.

  • Warsztaty kulinarne
  • Wystawy fotograficzne
  • Spektakle teatralne
  • Gry językowe
  • Spotkania biznesowe
  • Koncerty i fiesty
  • Warsztaty taneczne
  • Prezentacje podróżnicze
  • Projekcje filmowe
  • Warsztaty językowe
mg_9994_2

Dni Hiszpańskie 2015

Trzy dni w pigułce: Warsztaty kulinarne z Czarną Owcą i jej “byczymi jądrami”, filmy hiszpańskojęzyczne, spektakl teatralny klasy hiszpańskiej III LO, wystawa na 500-lecie urodzin Św. Teresy, spotkanie z Conrado Moreno, potężna dawka flamenco na jedynym w swoim rodzaju koncercie, warsztaty językowe dla dzieci, warsztaty tańca flamenco, warsztaty tańca arabskiego, prezentacja Ani i Jakuba Górnickich z Argentyny, mocne uderzenie podczas nocnej sobotniej fiesty z DJ SARIN y JUNIOR oraz oczywiście poprzedzająca imprezę niemal tygodniowa gra językowa z nagrodami.

Zobacz program poprzednich Dni Hiszpańskich!

Zobacz więcej filmów z Dni Hiszpańskich.

10 edycji Dni Hiszpańskich mamy już za sobą!