20.04.2018 (piątek) godz. 20.00 – Sala Kina Forum

Noelia Vicente Vargas urodziła się w rodzinie artystów, a w jej żyłach płynie krew zmieszana z wielu narodowości, ras i kultur. Jej matka jest tancerką flamenco, a ojciec znakomitym gitarzystą. Od pierwszych miesięcy życia Noelia żyła otoczona muzyką, gdyż rodzice zabierali ja ze sobą w trasy koncertowe, które realizowali z wielkimi artystami swego czasu jak: Lola Flores, El Pescailla, El Junco, El Mimbre, La Niña de la Puebla i Carmen Sevilla, w tym wiele innych.
Matka – Norma Vargas, była dla Noelii pierwszą, najważniejszą i również najbardziej wymagającą nauczycielką tańca. Następnie Noelia ukończyła studia w Centro de Arte Flamenco Amor de Dios w Madrycie. Oprócz flamenco, które zawsze było jej językiem i sposobem życia, uczyła się również tańca klasycznego i jazzowego.
W wieku zaledwie 11 lat, zadebiutowała na scenie wraz ze swoją rodziną. Od tego czasu współpracowała z wybitnymi artystami jak: Angel Peripter, maestro José Granero, Manuela Vargas czy znany tancerz-celebryta Joaquin Cortes. Ze słynnym gitarzystą Paco Peña odbyła wiele tras koncertowych, w tym również kilkukrotnie gościła w Polsce. Z różnymi zespołami i jako solistka występowała we wszystkich niemal krajach świata. Wkrótce zaczęła również pracować jako choreograf i ma na swoim koncie choreografie do gal dla Telewizji Hiszpańskiej TVE.

Jej egzotyczna uroda jest zjawiskiem, którego nie można przemilczeć. Noelia jako fotomodelka była twarzą luksusowej meksykańskiej sieci handlowej „Palacio de Hierro” oraz hiszpańskiego wina Mehlo.
W 2002 roku założyła własną grupę „Adonays” wraz ze swoim życiowy partnerem. Ich pierwszy spektakl „Entre Flamencos” zaprezentowany został w Meksyku, otrzymując liczne nagrody i znakomite recenzje. Ich drugi show „Flamentap – Flamenco feachuring Bronx” realizowany był w Niemczech, z udziałem amerykańskiego step-tancerza Abrona Glovera. Spektakl otrzymał również świetne recenzje, a Noelia została nazwana przez prasę niemiecką „Janet Jackson flamenco”.

noeliav

W karierze Noelii dokonał się gwałtowny zwrot, gdy zdecydowała się zaistnieć również jako piosenkarka. Było to owocem jej naturalnej muzykalności oraz wiedzy nabytej w dzieciństwie i latach doświadczeń w środowisku muzyków.
Wraz ze swoim byłym partnerem Charliem, stworzyli duet Gitanos, który w 2010 roku w Miami rozpoczął nagrania pod okiem znanego producenta muzycznego Estefano, laureata licznych nagród Grammy i Latin Anglos i twórcy największych przebojów z takimi artystami jak: Jennifer Lopez, Shakira, Gloria Estefan, Marc Anthony i Chayanne. W 2011 roku nakładem Sony Music ukazał się ich debiutancki album „A mis amigos… Ole!”, który zyskał ogromne powodzenie w Ameryce Południowej, przede wszystkim w Argentynie, gdzie piosenka „Ole!” stała się tematem jednego z najbardziej oglądanych programów telewizyjnych, „Taniec z gwiazdami”, a także weszła na szczyty radiowych list przebojów i biła rekordy w ilości pobranych plików w wersji elektronicznej. Inna piosenka z tego albumu – „Sin Ti” została głównym tematem argentyńskiej telenoweli „Rok do zapamiętania”. Wobec tak ogromnej popularności Gitanos zostali zaproszeni do udziału w telenoweli jak „Kiedy się uśmiechasz”, która prezentowana była w telewizjach w 11 krajach, w tym również w Polsce.
Kolejna piosenka skomponowana przez duet: „Se enciende el mundo” stała się hymnem solidarności między światem futbolu a organizacją UNICEF. W dwuletnim programie współpracy na rzecz dzieci brali udział piłkarze reprezentacji Argentyny z samym Leo Messi na czele. Noelia i Charly przekazali UNICEF wszelkie prawa autorskie do utworu.
Mimo tak spektakularnych sukcesów w świecie pop kultury, Noelia nigdy nie porzuciła tańca flamenco, który zawsze był jej największą pasją. Z dalekich podróży zawsze wraca do Madrytu i Sewilli by dalej robić to, co najbardziej kocha.

Wraz z Noelią wystąpią niezwykle utalentowani i doświadczeni artyści, w których sercach płynie flamenco!

CRISTIAN DELGADO ROMERO (Hiszpania)
(śpiew flamenco)
Wspaniały głos i niespożyta energia – to tylko niektóre atuty młodziutkiego śpiewaka z Granady – Cristiana Delgado. Cristian podbił serca widzów podczas lutowych koncertów w Instytucie Cervantesa w Warszawie, gdzie zachwycił bogactwem i różnorodnością repertuaru, przepięknym głosem o intrygującej barwie oraz niesłychaną witalnością i poczuciem humoru.

EMILIO CASTAÑEDA (Hiszpania)
(taniec flamenco, palmas)
Rewelacyjny tancerz i palmero (palmas – rytmiczny akompaniament za pomocą dłoni) pochodzący ze stolicy Andaluzji – słonecznej Sewilli. Mieszanka gracji i temperamentu tworzą niespotykane zjawisko, które można określić wulkanem rytmu.

DAVID BERMUDEZ (Hiszpania)
(instrumenty klawiszowe, instrumenty perkusyjne)
Urodzony w 1977 roku w Barcelonie w rodzinie profesjonalnych artystów flamenco David rozpoczął karierę sceniczną już w wieku 6 lat (!) akompaniując muzykom i tancerzom na instrumentach perkusyjnych. W wieku 10 lat odkrył w sobie pasję do gry na fortepianie i będąc samoukiem doszedł do wirtuozerii w dziedzinie piano flamenco. Koncertował z różnymi grupami grając popularną w Barcelonie muzykę w stylu flamenco-pop i rumba catalana, a także odbył kilka światowych tras koncertowych z takimi gwiazdami jak: Joaquin Cortes, Ketama, czy Maria Serrano.

ARTURO „EL POLACO”
(gitara flamenco, kompozycje, aranżacje, kierownictwo artystyczne)
Wybitny instrumentalista i specjalista w dziedzinie rytmu, żywa encyklopedia wiedzy o flamenco. Jest pierwszym i jak dotąd jedynym gitarzystą flamenco z Polski, który został zaproszony wraz ze swoją grupą do kolebki flamenco – Andaluzji (Festival Jimena de la Frotera, lipiec 2006). Podczas długotrwałych pobytów w Sewilli, Madrycie czy Granadzie uczył się u najlepszych mistrzów gitary jak Antón Jiménez, Paco Fernández, Canito czy Paco Javier Jimeno, akompaniował znakomitym tancerzom ( m.in.: Farruquito, Andrés Marín, El Torombo, Adela Campallo, La Farruca, Alicia Marquez itd.) podczas warsztatów prowadzonych w różnych częściach świata. Ma na swoim koncie liczne występy (tournees po Meksyku, Niemczech, Holandii, Hiszpanii) z :

– Carmen Fernández, znakomitą śpiewaczką pochodzącą z Utrery,
– Jeromo Segura (Compañia Eva La Yerbabuena),
– Rocío Bazán ( I nagroda Bienal w Sewilli w kategorii śpiewu),
– Francisco Javier Jimeno ( I nagroda Bienal w Sewilli – gitara)
– Andrés Peña (I nagroda Bienal w Sewilli w kategorii tańca)
– Paco del Pozo (I nagroda Festiwalu La Union w kategorii śpiewu)
– i wielu innymi uznanymi artystami.

W Polsce współpracował przy tworzeniu oprawy muzycznej do licznych programów telewizyjnych i spektakli teatralnych. Współpracuje m.in. z Korą Jackowską uczestnicząc w projekcie „Kora Ola Ola!”. Ma na swoim koncie występy z grupą Maanam, Antoniną Krzysztoń, Jose Torresem itd.
Jest kierownikiem artystycznym międzynarodowego projektu Arte Flamenco (www.arteflamenco.pl) zrzeszającego czołowych hiszpańskich artystów tego gatunku.
Współtwórca i pedagog największej w kraju Szkoły Tańca Flamenco „Triana”.

Bilety: 45 zł w przedsprzedaży/55 zł w dniu koncertu. KUPUJ ONLINE!

Uwaga! Chcesz otrzymać fakturę? Zgłoś się z paragonem bezpośrednio do Kasy Kina Forum.

Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Miasta Białegostoku.