plakat_zubroffka_2018_web_3
pixied-7-1
the-coffee-1
who-laid-an-egg-1

ŻUBROFFKA wspólnie z Gran Vía, ale oglądamy w Famie 😉

13. Edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA odbędzie się od 5 do 9 grudnia 2018 roku. Festiwal jest marką samą w sobie – to największe tego typu wydarzenie w tej części Europy! ŻUBROFFKA od ponad dekady buduje kulturalny pomost między Wschodem i Zachodem, Północą i Południem, dzięki czemu w Białymstoku i na Podlasiu spotyka się twórcza energia z całego świata. ŻUBROFFKA to mądre filmy, niepowtarzalne spotkania z twórcami, warsztaty, panele dyskusyjne, energetyczne koncerty i interesujące wystawy.

W 2018 roku, do ośmiu konkursów selekcjonerzy wybrali 109 najciekawszych filmów (spośród ponad dwóch tysięcy!). Jak zwykle, w programie znajdą się także specjalne projekcje produkcji krótkometrażowych z całego świata. W ciągu pięciu dni widzowie obejrzą łącznie prawie 300 krótkich filmów. Wstęp na wszystkie pokazy jest jak zawsze bezpłatny.

Już tradycyjnie Festiwal gości w zaprzyjaźnionych białostockich instytucjach i placówkach, a także w regionie – w tym roku krótkie kino z całego świata pojawi się w 10 podlaskich miejscowościach!

Pokaz odbędzie się w Famie!

Wspólnie z Gran Via Centrum Języka i Kultury Hiszpańskiej zapraszamy na kolejną, latynoską ucztę filmową. Tym razem przenosimy się z kuluarów Szkoły do większych przestrzeni Kawiarni Muzycznej Fama.
Z czym kojarzy Wam się Kolumbia? Kawa, przyroda, miasto Bogota, Shakira czy Gabriel García Márquez? Na pewno moglibyśmy podać o wiele więcej przykładów. Wszystkie te składniki, które stanowią o wyjątkowości Kolumbii, możemy znaleźć wśród animowanych filmów krótkometrażowych, które wyselekcjonowaliśmy specjalnie dla Was. Aby danie było jeszcze lepiej przyprawione, dodaliśmy nieco ingrediencji filmowych z innych krajów Ameryki Łacińskiej, takich jak Argentyna czy Meksyk – kraj ojczysty Mr. Kropka, autora zestawu. Jesteśmy przekonani, iż zaproponowana kuchnia latynoamerykańska pozwoli Wam skosztować smaku tego wspaniałego i zróżnicowanego regionu, a potrzeby Waszego podniebienia będą w pełni zaspokojone. ¡Buen provecho, amigos!

Curator/Kurator: Mr. Kropka

Program:
El cafecito/The coffee, Miguel Otálora, Colombia 2014, 1′
Pixied, Agostina Ravazzola, Gabriela Sorroza, Argentina 2017, 8’25”
Cow Palace, Julián Gallese, Costa Rica 2018, 2’26”
Animated Poems – Who Laid the Egg on the Boot?, Vinicius Testa, Brazil 2018, 1’44”
El jardín de las delicias/The garden of delights, Gabriel García Caballero, Mexico 2016, 7’07”
La red/The net, Miguel Otálora, Colombia 2014, 1′
Raisiomas, María Camila Londoño Sierra, Colombia 2015, 10’45”
Ana – Jugo/Ana – Orange juice, Miguel Otálora, Colombia 2018, 1’14”
Conversación entre una iguana y un chamaleon/Conversation between a horned lizard and a chameleon, María Ximena Cortázar Triana, Colombia 2014, 5’31”
Máquinas de añoranzas/Wind Up Memories, Adriana Copete, Colombia 2012, 9’26”
Angie – Maciza/Angie – Strong, Miguel Otalora, Colombia 2018, 1’14”
The gift, Julio Pot, Chile 2013, 7’50”
Coffee Break, María Cristina Pérez – Mauricio Cuervo, Colombia 2017, 9′
Miguel – Estación/Miguel – Station, Miguel Otálora, Colombia 2018, 1’14”
Cantar con sentido, una biografía de Violeta Parra/Sing with meaning, a biography of Violeta Parra, Leonardo Beltrán, Chile 2016, 22’26”
Semáforo, Simon Wilches, Colombia 2013, 3’04”

Festiwal zrealizowany z dotacji Miasta Białegostoku oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – DKF „GAG”
Współorganizator: Gran Vía Szkoła Języka Hiszpańskiego