Las Aventuras de Don Quijote

Podsumowanie

Wszystkim dzielnym rycerzom dziękujemy za wytrwałość w dążeniu do celu i twórcze podejście do wszystkich napotkanych wyzwań i przeciwności. W naszej zabawie udział wzięło aż 76 osób, z których do ścisłego finału dotarło 9.

Spośród naszych finalistów rozlosowaliśmy nagrody ufundowane przez Ambasadę Hiszpanii i Extenda Agencję Promocji Regionu Andaluzji. Największym zwycięzcą okazała się Agnieszka Najda, która w przebraniu błędnego rycerza zdobyła serce Dulcynei, czyli semestralny kurs języka hiszpańskiego w roku szkolnym 2015/2016, oczywiści w Gran Via! Gratulacje!

Wprowadzenie

W tym roku świętujemy 400-lecie publikacji drugiej części Przemyślnego szlachcica Don Kichote z Manchy (El ingenioso hidalgo don Quijote de la Mancha) autorstwa Miguela de Cervantesa. Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć Wam to uniwersalne dzieło i zanurzyć się w jego fantastycznym świecie.
Zapraszamy do świata przygody, zamków i batalii oraz magii, księżniczek i gigantów. Niebezpieczeństwo czyhające za każdym rogiem, gdzie tylko najodważniejsi rycerze pokonują smoki i chronią słabych.

Dołączcie do naszego szlachcica i przez 4 dni podróżujcie razem z nim, stawiając czoła kolejnym językowym wyzwaniom. Każdego dnia od wtorku do piątku publikować będziemy w języku hiszpańskim kolejny fragment naszej podróży. W treści otrzymacie pytania, na które trzeba znaleźć odpowiedzi i odesłać je na adres: cervantes@granvia.pl. Pamiętajcie, by wcześniej zgłosić swój udział w wyprawie za pomocą poniższego formularza. Nagrody czekają!

Rozpoczynamy 21.04.2015!

Weź udział w zabawie!

Nagrody

  • Zwycięzca zabawy otrzyma 1 Voucher na kurs języka hiszpańskiego (48h) podczas kursów wakacyjnych w Gran Via lub semestralny kurs języka hiszpańskiego (60h) w roku akademickim 2015/2016.
  • 5 finalistów otrzyma upominki ufundowane przez Ambasadę Hiszpanii i EXTENDA Agencję Promocji Regionu Andaluzji.
  • Wszyscy finaliści, czyli osoby które dotrą szczęśliwie do piątku, otrzymają koszulki ufundowane przez firmę Promostars.
  • Każdego dnia zabawy 2 najszybsze osoby z 100{82ac7e71f855e1a0f27180181bd6bc4957bfc87342d5fc87114f3170a7a522a6} prawidłowymi odpowiedziami otrzymają: zaproszenia na filmy i na fiestę, czyli płatne wydarzenia odbywające się w ramach Dni Hiszpańskich 2015

Regulamin

I. Założenia wstępne:
1. Organizatorem konkursu jest Gran Via.
2. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie osoby uczące się hiszpańskiego, z wyłączeniem nativos i lektorów Gran Via, którzy ten konkurs przygotowywali;)
3. Aby wziąć udział w konkursie należy skorzystać z formularza znajdującego się poniżej. Studenci Gran Via mogą też dołączyć do konkursu za pośrednictwem lektorów.
4. Do konkursu dołączyć można od momentu publikacji tego wpisu do dnia finału, czyli 25.04.2015.
II. Co musisz wiedzieć:
1. Czas trwania zabawy: od 21.04.2015 do 24.04.2015. Podczas tych dni Twoim zadaniem będzie udzielenie odpowiedzi na pytania zawarte w tekście. W zamian za prawidłowe odpowiedzi na pytania z każdego dnia zabawy otrzymasz na swój adres mailowy fragment grafiki.
2. Teksty z pytaniami będziemy publikować codziennie w dniach 21 – 24.04.2015 na naszej stronie i na fanpage. Odpowiedzi przesyłasz na adres: cervantes@granvia.pl
3. W sumie w zabawie do odkrycia 12 fragmentów grafiki.
4. Złożona w całość grafika stanowi hasło/rozwiązanie konkursu.
5. Do konkursu możesz dołączyć w każdym momencie jego trwania. Jedyna niedogodność, to mniej czasu na znalezienie odpowiedzi na poszczególne pytania i brak możliwości wygrania nagród z każdego dnia. Wciąż jednak będziesz mieć szansę na wygranie nagrody głównej.
III. Ważne terminy:
1. Od wtorku 21.04.2015 do piątku 24.04.2015 publikujemy kolejny artykuł z pytaniami. Na odpowiedzi czekamy pod adresem: cervantes@granvia.pl.
2. W sobotę 25.04.2015 o 16.15 spotykamy się wszyscy w Famie w celu ostatecznego rozwiązania naszej zagadki oraz wyłonienia zwycięzcy głównej nagrody i innych upominków.
IV. Jeszcze raz o nagrodach:
1. Każdego dnia 2 pierwsze osoby, które prześlą prawidłowe odpowiedzi otrzymają zaproszenia na filmy i fiestę.
2. W sobotę wybierzemy zwycięzcę głównej nagrody. Jeśli więcej niż jedna osoba prawidłowo rozwiąże zagadkę, główną nagrodę rozlosujemy spośród tychże osób. Spośród finalistów rozlosujemy również inne nagrody.
3. Nagrody głównej w postaci vouchera nie można przekazać innej osobie, ani też nie można jej zamienić na ekwiwalent pieniężny.
V. Postanowienia końcowe:
1. Regulamin znajduje się do wglądu w sekretariacie Gran Via, to jest w Białymstoku, przy ul. Lipowej 6 oraz na stronie internetowej Konkursu www.granvia.pl
2. Wszelkie pytania i uwagi można kierować na oficjalny adres e-mail konkursu: biuro@granvia.pl
3. Złamanie ustaleń regulaminu konkursu przez uczestnika będzie oznaczało jego wykluczenie z uczestnictwa w konkursie
4. W sprawach nie uregulowanych niniejszym Regulaminem zastosowanie znajdą odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.
5. Nadesłane na konkurs dane osobowe uczestników mogą być przetwarzane przez Organizatora wyłącznie w celu wykonania ich obowiązków związanych z Konkursem oraz w celach informacyjno-marketingowych Organizatora. Dane będą chronione zgodnie z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz. U. Nr 133/97, poz. 883). Uczestnikom Konkursu przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.
6. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany regulaminu w trakcie konkursu, ale tylko w sytuacji, kiedy pojawią się nieprzewidziane przez nas okoliczności.
¡Que te diviertas y mucha suerte!
Aby wziąć udział w zabawie musisz skorzystać z formularza: TUTAJ